Κρεμάστε τις πετσέτες της κουζίνας με στυλ!
![](https://www.madameginger.com/wp-content/uploads/2013/06/Hang-Your-Towels_Cover.png)
Κάθε φορά που ανοίγω την πόρτα του φούρνου, μου πέφτουν οι πετσέτες κουζίνας που έχω κρεμάσει εκεί. Και μετά τις βάζω στα άπλυτα. Ακόμα και όταν τις αφήνω απλά πάνω στον πάγκο, πάλι θα τις βάλω στα άπλυτα γιατί καθαρές και βρώμικες θα μπλεχτούν και δεν ξέρω ποια είναι ποιά. Υπάρχουν και φορές που τις διπλώνω και τις ακουπάω πάνω στο μίξερ ή πάνω στο ψυγείο. Και μένουν εκεί μέχρι την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσω το παλιό μίξερ της μαμάς μου ή θα ξεσκονίσω το ψυγείο, ποτέ δηλαδή.
Κολλάω ένα κομμάτι ταινίας στη μία μεριά του μανταλακίου και το κολλάω κάπου! Σε έναν τοίχο, δίπλα στο νεροχύτη, πάνω από την κουζίνα ή ακόμα και στην πόρτα του ψυγείου. Οπότε οι πετσέτες μου είναι πάντα κρεμασμένες για να στεγνώνουν και σε τάξη για να μην τις ψάχνω.
Words: Μαριλού Παντάκη Creative Work: Lunik.Lab
![Hang Your Towels](https://www.madameginger.com/wp-content/uploads/2013/06/Hang-Your-Towels.png)
![Hang Your Towels 2](https://www.madameginger.com/wp-content/uploads/2013/06/Hang-Your-Towels-2.png)
Τέλεια ιδέα?
#Love #Only, Madame Ginger
2 σχόλια
Έξυπνο 🙂
Awesome.